Hvordan fungerer det?
Zetland har valgt at støtte Aktion Børnehjælp ved både at tilbyde to måneders abonnement til Zetland for bare 50 kr. og ved at donere 200 kr. til Aktion Børnehjælp, hver gang nogen tilmelder sig. Det fungerer sådan:
- Du tilmelder dig Zetland via linket nedenfor.
- Du får to måneders adgang til Zetland for 50 kr. i alt. Der er ingen binding, så du kan til enhver tid melde dig fra igen – også i løbet af de første to måneder.
- Når du har tilmeldt dig, donerer Zetland 200 kr. til Aktion Børnehjælp.
- Aktion Børnehjælp puljer donationerne og benytter dem til et af vores projekter, der mangler finansiering.
Hvem er Zetland?
Zetland er en anderledes avis, der eksisterer for at give mod og lyst til at forstå verden. De er et digitalt medie, der kæmper for en offentlig samtale drevet af indsigt og nysgerrighed. Når du tilmelder dig Zetland, får du:
- Journalistik til hele dagen, fortalt så du kan huske og mærke det.
- Et kort morgenoverblik, der klæder dig på til dagen, før du går ud ad døren.
- Gennemarbejdede perspektiver på tidens store historier hver dag (undtagen søndag – der holder de nemlig fri).
- Adgang til nyhedspodcasten Zetland Helikopter, som zoomer ind på dagens vigtigste nyhed hver eftermiddag.
- En læseoplevelse uden forstyrrende reklamer og blinkende annoncer.
- Mulighed for at fortsætte, hvor historierne slipper, og tale direkte med journalister og andre medlemmer.
- Invitationer til samtaler og events om journalistik, og om hvordan vi sammen skaber en bedre offentlig samtale.
- Firedoblet din donation til Aktion Børnehjælp!